logo
logo

1 травня - міжнародний день праці. Історія і традиції цього дня

01 травня, 09:00 НОВИНИ
1 травня - міжнародний день праці. Історія і традиції цього дня
Свято весни і праці відзначається 1 травня в 142 країнах світу. Однак мало хто знає, що цей день має давню історію.

Три тисячоліття тому жителі Стародавньої Італії поклонялися богині Майї - покровительці землі і родючості. На честь неї і назвали останній місяць весни. Ще тоді в перший день травня влаштовувалися народні гуляння.

Але більше відома інша історія першотравня. Вона почалася в 1886 році. Тоді, в цей день американські робочі організували страйк, вимагаючи 8-годинний робочий день. Закінчилася вона зіткненнями з поліцією і кровопролиттям.

Через кілька років, в 1889 році Паризький конгрес II Інтернаціоналу в пам'ять про виступ робітників Чикаго прийняв рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. З тих самих пір й травні вважається міжнародним днем ​​солідарності трудящих.

1 травня - міжнародний день праці. Історія і традиції цього дня - фото 8263

 

З першим травня тісно пов'язане виникнення "майовок". Це зібрання всієї родини або компанії для проведення пікніків. Пікніки проводяться 1-го або 2-го травня. Ця традиція святкування на природі була придумана в СРСР і збереглася до наших днів.

1 травня - міжнародний день праці. Історія і традиції цього дня - фото 8264

 

Спочатку "майвка" представляла собою нелегальні збори робітників, що влаштовується за містом в день 1-го травня. Вони переслідувалися царською поліцією. За радянських часів такі зібрання стали більшою мірою формою колективного відпочинку, початку дачного сезону, шашликів, проведення часу на природі і в такій формі збереглися донині.

На Сицилії в першотравневі дні збирають лугові ромашки, які, за місцевими повір'ями, приносять щастя.

1 травня - міжнародний день праці. Історія і традиції цього дня - фото 8261

 

Фестивалі квітів, що зародилися в Італії, в Середні століття прийшли і до Англії. У перший день травня англійські сільські жителі вставали вдосвіта, щоб зібрати квіти. На галявині в селі встановлювали високе травневе дерево, прикрашали його яскравими польовими квітами, танцювали і співали навколо дерева. В даний час в Лондоні діти ходять по будинках і продають квіти. Всі зібрані гроші вони кидають в колодязь бажань або віддають в різні благодійні організації.

У Фінляндії Першотравень - це весняний карнавал студентів. У Гельсінкі гуляння починається вже 30 квітня, коли о шостій годині вечора на статую німфи Хавіс Аманда, розташовану на Ринковій площі столиці, студенти надягають білий кашкет - головний убір абітурієнтів. У цей момент всі присутні також надягають свої кашкети і відкривають пляшки з шампанським.

Перше травня - це ще й Свято конвалій. У давніх германців конвалії присвячувалися богині сонця, що сходить і зорі. З поширенням християнства з'явилася легенда, що ці квіти виникли з сліз Діви Марії. Традицію дарувати в перший день травня букетики конвалій ввів у Франції без малого 500 років тому ще Карл IX. У Франції вже давно прижився звичай - першого травня рано вранці вирушати в ліс за конваліями, а ввечері влаштовувати застілля і танці. Якщо дівчина обмінювалася з хлопцем букетиками конвалій, це служило обіцянкою, що вона буде танцювати тільки з ним.

1 травня - міжнародний день праці. Історія і традиції цього дня - фото 8262

 

У Південно африканській республіці у День солідарності профспілки організовують виставки виробів народної творчості, розпродаж товарів, вистави самодіяльних і професійних музичних колективів.

Число країн, які приєдналися до відзначення знаменної дати, дорівнює 142. Більшість з них відзначають його 1 травня, але є держави, де урочистості проводяться в перший понеділок місяця.

Останні
новини:
У Маріуполі придбали 6 будинків і 189 квартир для дітей-сиріт
Сьогодні, 12:52
У центрі Маріуполя серйозний затор, а на проспекті Металургів зупинилися трамваї
Сьогодні, 12:34
4 жителя окупованих територій зробили щеплення на вільній території країни
Сьогодні, 12:25
У Маріуполі машина збила пенсіонера
Сьогодні, 11:47

Інші новини:

У Маріуполі придбали 6 будинків і 189 квартир для дітей-сиріт
Сьогодні, 12:52
У центрі Маріуполя серйозний затор, а на проспекті Металургів зупинилися трамваї
Сьогодні, 12:34
4 жителя окупованих територій зробили щеплення на вільній території країни
Сьогодні, 12:25