logo
logo

15 травня - день відразу декількох міжнародних свят

15.05.2021, 09:05 НОВИНИ
15 травня - день відразу декількох міжнародних свят
В цей день проходить три міжнародних свята і два українських.

 

15 травня весь світ відзначає День сім'ї. Ідея цього свята виникла ще в 1989 році, коли бажаючи звернути увагу громадськості різних країн на проблеми сім'ї, Генасамблея ООН проголосила 1994 Міжнародним роком сім'ї, а в 1993 році прийняла резолюцію про заснування сьогоднішнього свята. Встановлення цього дня ставить за мету звернути увагу громадськості країн на численні проблеми сім'ї. А його проведення надає можливість підвищити рівень інформованості в питаннях, що стосуються сімей, і поглибити знання соціально-економічних і демографічних процесів, що впливають на стан сімей.

15 травня - день відразу декількох міжнародних свят - фото 9419

 

Також сьогодні відзначається Міжнародний день клімату.

Встановленняа цього неофіційного екологічного свята стало відповіддю на заклик метеорологів захищати клімат як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь.

Збереження клімату - одна з глобальних проблем, які сьогодні стоять перед людством. Глобальне потепління, підвищений вміст озону в атмосферному шарі, природні катаклізми, зміна погодних умов на планеті - все це веде до погіршення клімату Землі і, як наслідок, робить негативний вплив на продовольчу, життєву і майнову безпеку людей, плачевно позначається на стані природних ресурсів і збалансованому розвитку держав.

15 травня - день відразу декількох міжнародних свят - фото 9420

 

А ще сьогодні день астрономії. Це свято відзначається двад в році - навесні і восени.

Весняний День астрономії зазвичай відзначається в суботу - в період з середини квітня до середини травня, поблизу або перед 1-й чвертю Місяця. Осінній День астрономії відзначається в період з середини вересня до середини жовтня. Тиждень з понеділка до неділі, що включає День астрономії, називається Тижнем астрономії.

Старт Дню астрономії був дан в 1973 році в Каліфорнії. Президент Астрономічної Асоціації Північної Каліфорнії Д.Бергер (Doug Berger) вирішив, що не варто агітувати людей проробляти великі відстані, щоб відвідати дні відкритих дверей знаменитих обсерваторій, замість цього потрібно встановити доступні телескопи в багатолюдних місцях - на вулицях, в торгових центрах, парках. Таким чином були об'єднані всі справжні любителі астрономії, а девізом нового астрономічного руху стали слова: «Несучі астрономію людям» (Bringing Astronomy to the People).

15 травня - день відразу декількох міжнародних свят - фото 9422

 

А в нашій країні 15 травня відзначають День науки України та день Европи.

 

Останні
новини:
У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21
З Маріупольського району людей евакуйовують з-під обстрілів
28 лютого, 13:38

Інші новини:

У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21