logo
logo

2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму

02.04.2021, 10:50 НОВИНИ
2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму
За даними ВООЗ кожен з 160 дітей має особливості розвитку, які можна віднести до певного спектру аутистичного розладу.

Аутизм - розлад розвитку нервової системи, що характеризується порушенням соціальної взаємодії, вербальної і невербальної комунікації, і повторюваним поведінкою. Існують складнощі у взаємодії із зовнішнім світом, з цього приводу виникають порушення в соціалізації.

Людина з аутизмом типово уникає спілкування: усяке порушення повсякденного розпорядку і стереотипів виявляється для нього трагедією; проте інтелект у таких людей не завжди знижений. Як правило у таких людей добре розвинені ак звані «острівці знання» - області, в яких здібності хворого досягають нормального або навіть геніального рівня.

Про Оновная ознаках аутизму розповідає корекційний педагог Олександра Проляка на своїй сторінці в Facebook, яка теж виховує дитину з аутизмом:

1. 31% мають інтелектуальну неповноцінність, 25% на нижній межі норми рівня IQ, 44% - середнячки. Плюс до всього, для РАС характерний т.зв. "Специфічний інтерес". Тобто людина супер-фанат чогось. Предметом специфічного інтересу може бути що завгодно, логічному поясненню це не піддається. Батькам пощастить, якщо це щось невинне, типу динозаврів. Крім того, якою б геніальною в якій сфері не була людина з РАС, вона може не поїхати на вручення премії тільки тому, що під'їхало авто не того кольору. Або не в змозі купити собі шкарпетки. Або не здатна зробити ще тисячі речей, які для нормотіповіх людей, навіть з низьким рівнем інтелекту, не представляють ніякої проблеми. Розвиток дитини з РАС неймовірно залежить від батьків і оточення і їх вміння терпіти "дивну" поведінку !!! Це не примха - дитина дійсно не може їсти біле і подрібнені або їхати на маршрутці жовтого кольору.

2. Дитина з РАС може народитися у кожного. Ніхто точно не знає, чому народжуються люди з РАС. Існує купа теорій, від генетики впливу щеплень. Але є два факти: а) діяльність мозку людини з РАС відрізняється від діяльності мозку нормотіповоі людини Б) в під'їзді звичайного багатоквартирного будинку буде хоч одна людина з РАС.

2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про проблему аутизму - фото 6503

 

3. Одна з ознак аутизму - схеми поведінки, які повторюються. Власне, це одна з трьох головних ознак. Сюди відносяться обов'язкові ритуали, без яких важко або взагалі неможливо почати якусь справу. Зміни в звичному щоденному розкладі нервують (або доводять до істерики).

4. Розлади аутистичного спектру будуть з людиною все життя. За допомогою корекційної роботи прояви спектра можна зменшити, але подолати до кінця не вийде. Сильна стресова ситуація - і ми повертаємося туди, звідки почали.

5. У переважної більшості людей з РАС є сенсорні проблеми. В силу специфіки розвитку мозку, дитина з РАС може боятися гучних звуків / шуму. Бути занадто чутливим. Або навпаки - біль відчувається як через вату. Найчастіше це проблеми з почуттям тіла.

6.70% людей з РАС мають проблеми з системою травлення. Як правило, такі діти вибирають кілька продуктів і їх консистенцію, і на тому подорож кулінарією у них закінчуються на багато років. Новітні дослідження виявили, що ген, який відповідає за "дивне" розвиток мозку з РАС, впливає на кишечник (в погану сторону). Дослідження мікрофлори кишечника показує її бідність. Деякі наукові роботи стверджують, що 90% людей з РАС мають проблеми з розладами харчування!

7. Люди з РАС не вміють спілкуватися. Від народження діти в спектрі позбавлені (зовсім або частково) вміння наслідувати, читати невербальні знаки, ініціювати / підтримувати комунікацію, розуміти підтекст тощо.

Кілька рекомендацій для батьків дітей-аутистів:

  • ви повинні чітко усвідомити, що ваша дитина не такий, як інші;
  • вам слід максимально подбати про створення сприятливої ​​обстановки для дитини, щоб він міг повноцінно розвиватися і існувати в суспільстві - стрес і постійні зміни навколишнього світу здатні сильно погіршити стан малюка;
  • вам слід регулярно консультуватися з фахівцями - психологом, логопедом, психотерапевтом.

 

Аутизм у маленьких дітей лікують поетапно:

  • формують навички, необхідні для спілкування з оточуючими;
  • поступово, повільно і впевнено розвивають зачатки мови у дитини;
  • навчаються наслідувати малюкові, уважно спостерігають за найменшими змінами в його стані;
  • вчасно усувають поведінкові порушення, які є неконструктивними - агресію по відношенню до самого себе, страхи, відхід у себе;
  • вчать грати в рольові ігри;
  • вчать встановлювати емоційний контакт.

 

І головне, фахівці радять, не тікати від проблеми, а зайнятися нею і допомогти своїй дитині.

Останні
новини:
У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21
З Маріупольського району людей евакуйовують з-під обстрілів
28 лютого, 13:38

Інші новини:

У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21