logo
logo

Черговий «схематоз»? Чим запам'ятається Маріуполю ця сесія міської ради?

Черговий «схематоз»? Чим запам'ятається Маріуполю ця сесія міської ради?
Під красивим гаслом «до Маріуполя прийде Макдональдс» депутати протягли безпрецедентне рішення.

На сесії міської ради не обійшлося без скандалу. Проігнорувавши опонентів і їх доводи, депутати від «Блоку Вадима Бойченко» і «Слуги народу» дали добро на виділення понад 3 тис. кв. метрів землі під розробку проекту будівництва «сімейного 5 зіркового ресторану» на Грецькій площі.

З історії питання.

Про розробку проєкту забудови паркової зони на Грецькій площі, а саме місця, де зараз розташований старий технічний басейн, попросив громадянин Коваленко С.

Нагадаємо, в кінці минулого року муніципалітет купив будівлю «Гипромеза» за 80 мільйонів гривень у Олександра Тарути. Але, як з'ясувалося на депутатської комісії, прямо напередодні сесії, місто придбало будівлю без технічного споруди - вентиляційного басейну. Власник перед самим продажем подарував резервуар площею майже в 300 кв. м підприємцю.

Черговий «схематоз»? Чим запам'ятається Маріуполю ця сесія міської ради?_1Черговий «схематоз»? Чим запам'ятається Маріуполю ця сесія міської ради?_2

 

Цю інформацію, при здійсненні угоди, муніципалітет вирішив приховати від жителів міста.
Депутати ОП-ЗЖ і «Сили людей» висловлювали припущення про «схематоз» даної угоди ще на комісії, але проект рішення все ж винесли на сесію.

Як виявилося, власнику недостатньо 300 квадратних метрів. Він хоче забудувати частину парку площею в 3 тисячі квадратних метрів. І це в самому центрі Маріуполя, на вже відреставрованої площі! Ось як відстоювали вали необхідність прийняття такого рішення депутати від Блоку Бойченко і «Слуги народу»: «на благо маріупольців», «кому ж стане гірше від того, що в центрі з'явиться« сімейний ресторан?»,« Міжнародна мережа з 5 зірками». Звучали і такі аргументи, що відмова - «це удар по іміджу міста!».

Під час бурхливого обговорення, стало відомо, що під «сімейним рестораном» мається на увазі Макдональдс. Ось тільки цікаво, які ресторатори присвоїли цьому закладу 5 зірок? І чому інші підприємці в місті не мають таких привілеїв? Заїзд до кафе буде здійснюватися через парк, а це значить, що частину дерев і чагарників, швидше за все, доведеться прибрати. Крім того, підприємцю в експлуатацію віддадуть частину вже реконструйованої площі. Хто з підприємців може похвалитися такими шикарними умовами?

До слова, історію про повернення Макдональдса жителі міста чують не вперше. Спочатку мер обіцяв його, коли проходила реконструкція Театрального скверу. У підсумку, туди зайшов зовсім інший підприємець. Другий раз історія з популярною мережею спливла при ремонті площі Свободи. Всі ми знаємо, які підприємці зараз там надають послуги фаст-фуду в будівлі, до слова, побудованій за наші з вами податки і з вже підготовленою інфраструктурою.

Чи не вийде так, що і в цей раз у нас з'явиться зовсім інший ресторан? Відомо, що пан Коваленко, власник басейну, має безпосереднє відношення до ресторану «Нільсен» в центрі і ще одному - в Міському саду.

Рішення все ж таки сьогодні депутати прийняли. Правда, з другого разу.

Черговий «схематоз»? Чим запам'ятається Маріуполю ця сесія міської ради?_5Черговий «схематоз»? Чим запам'ятається Маріуполю ця сесія міської ради?_6Черговий «схематоз»? Чим запам'ятається Маріуполю ця сесія міської ради?_7Черговий «схематоз»? Чим запам'ятається Маріуполю ця сесія міської ради?_8

 

Однак, секретарем міської ради Ксенією Суховою, був грубо порушений регламент. В ході обговорення представник «Сили людей» запропонував не давати підприємцю більше землі, а залишити 300 кв. метрів на якому і знаходиться його об'єкт, але без зміни цільового призначення.

За регламентом міської ради цю пропозицію потрібно було поставити окремим питанням на голосування. Але, секретар ради його проігнорувала. В результаті Бородін звернувся в правоохоронні органи за фактом порушення його прав. Проігнорували також зауваження і аргументи і депутатів від ОП-ЗЖ.

Дивитися з 1:22:18:

 

Сама сесія міської ради тривала близько 5 годин. 4 рази оголошувалися перерви через проблеми в роботі системи голосування. До самого скандального питання міський голова не досидів. Вадим Бойченко пішов давати прес-конференцію журналістам, де розповів про свій вдалий виступ на засіданні Ради розвитку громад і територій. Де він хвалив самого себе перед президентом.

До слова, не менше скандальне питання, про надання компанії Метінвест будівлі колишнього літнього кінотеатру на території Міського саду під будівництво навчального корпусу був по-тихому знятий на комісіях. Боротьба за цю ділянку землі, судячи з усього, ще попереду.

Останні
новини:
У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21
З Маріупольського району людей евакуйовують з-під обстрілів
28 лютого, 13:38

Інші новини:

Що буде із Приморською поліклінікою після реорганізації?
09 лютого, 16:45
У Маріуполі після запуску басейну "Нептун" затопило двори багатоповерхівок?
20 січня, 18:44
Замість гарячої води маріупольцям встановлять бойлери, але не всім
15.12.2021, 13:30