Поліція розпочала кримінальне провадження.
А жителям міста нагадують, як не потрапити на гачок аферистів. Під час купівлі-продажу товарів через інтернет, поліцейські радять дотримуватися таких правил безпеки:
- переконайтеся у правильності назви необхідного сайту: один непомітний символ у назві сайту на панелі адреси може означати, що ви потрапили не на оригінальний ресурс, а на фішинговий сайт;
- використовуйте післяплату, це унеможливить шанси шахраїв заволодіти Вашими коштами.
- перевірте інтернет-магазин, прочитайте відгуки про нього на форумах, оцініть оформлення сайту, чи немає на ньому помилок (граматичних помилок, неробочих посилань), чи виникають технічні неполадки. Неодмінно зайдіть в розділи сайту “про нас”, “наші контакти”, “обслуговування клієнтів”, де можна дізнатися місцезнаходження магазину, телефони та іншу потрібну інформацію. Якщо такі розділи відсутні — це повинно Вас насторожити.
- якщо на сайті присутній спам, величезна кількість сторонніх банерів і всіляка реклама – це поганий знак. Справжній Інтернет-магазин отримує прибуток за товари, а не за дешеві оголошення і тому подібні способи пропаганди того чи іншого продукту.
- перевірте, чи є у Інтернет-магазину реальний офіс. Відсутність юридичної адреси та банківських реквізитів – погані фактори. Обов’язково потрібно перевіряти реальність вказаних на сайті даних, оскільки шахраї можуть вказати фальшиву адресу.
- уважно перегляньте сайт інтернет-магазину. Надійні та чесні продавці зазвичай детально описують на свої сайтах процедуру повернення товару, його експертизи та заміни, відправки товару для обміну і ремонту. Крім того, з товаром поставляються гарантійні талони та інші документи, що вказують на комплектність замовлення.