logo
logo

Конфлікт. У Маріупольському Міському саду хочуть знести будівлю літнього кінотеатру

26.03.2021, 12:10 НОВИНИ
Конфлікт. У Маріупольському Міському саду хочуть знести будівлю літнього кінотеатру
Сьогодні це питання обговорили в депутатських комісіях. Блок Вадима Бойченка і Слуги народу підтримали будівництво університету.

Аргументи депутатів-противників забудови парку колег з провладної коаліції не переконали. Питання, звичайно, винесуть на координаційну раду, а далі і на саму сесію. І судячи з усього, більшістю голосів Блок Вадима Бойченко і Слуги народу протягнуть будывництво Політехніки протягнуть.

Тим часом, з цього приводу в Маріуполі розгорається серйозний конфлікт. Думки жителів розділилися - одні за будівництво в Міському саду нового комерційного ВНЗ Метінвесту, а це скляна 12-поверхова будівля, інші - за збереження історії старого парку Маріуполя.

Конфлікт. У Маріупольському Міському саду хочуть знести будівлю літнього кінотеатру - фото 6057

 

Про історію літнього кінотеатру, який планують знести, розповів на своїй сторінці в Facebook відомий краєзнавець Маріуполя Сергій Буров.

Будівництво театру в парку почалося в 1934 році.

 

Маріупольці взяли зобов'язання - за 45 днів побудувати в Міському парку культури та відпочинку літній театр і відкрити його в день початку гастролей Великого драматичного театру - 25 червня 1934 року. Однак, незважаючи на ентузіазм, часу не вистачило і напередодні приїзду гостей, 24 червня, залишалося багато недоробок. Тоді було оголошено міський воскресник. Сотні маріупольців, змінюючи один одного, самовіддано трудилися весь день і всю ніч. Але найдивніше те, що цей ентузіазм захопив ленінградських акторів. З поїзда, втомлені, вони не пішли відпочивати, а дружно взялися за роботу і власноруч клали цеглу в будівлю маріупольського осередку культури, - пише Буров.

Будівництво будівлі дійсно було народним. За роки існування театру в його стінах виступив цілий ряд знаменитостей.

Прийшовши в Міський сад в тихий день «бабиного» літа, зупинишся у Літнього театру і здається, що звучать голоси улюблених співаків. Звуки оркестрів. І ось збираються знести будівлю Літнього театру. І адже знесуть. У 30-ті роки ХХ століття знесли всі маріупольські храми - і нічого, - пише автор.

В останні роки будівля була у занедбаному стані і використовувалася як склад.

Конфлікт. У Маріупольському Міському саду хочуть знести будівлю літнього кінотеатру - фото 6059

 

Зараз саме на те, що будівля застаріла і тиснуть металурги в компанії з представниками міської влади. Хоча, забувають згадати, що для будівництва університету доведеться міняти цільове призначення об'єкту. Сумнівів у тому, що це теж зроблять - вже немає. Варто згадати єдині, так звані, "громадські слухання" з цього питання. Які більше були схожі на презентацію, на яку запросили лояльних жителів і які звичайно ж схвалили даний проєкт.

Зараз Метінвест намагається змістити акценти, формуючи у жителів Маріуполя помилкове враження, що всі критикани - проти розвитку освіти в місті. Хоча, суть конфлікту - не будівництво самого Політеху як такого, а саме обране місце його розташування. Багато жителів міста не хочуть, щоб тихий зелений куточок перетворився у двір перед університетом. І наполягають - в Маріуполі багато інших для будівництва місць. У неділю, 28 березня о 12 годині на головній алеї саду планують провести мітинг. Ось тільки чути жителів Маріуполя, на жаль, ніхто не хоче. Питання, скоріш за все, вже давно вирішене "проМетінвестівською" коаліцією.

Останні
новини:
У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21
З Маріупольського району людей евакуйовують з-під обстрілів
28 лютого, 13:38

Інші новини:

У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21