logo
logo

Маріупольські лікарі нагадали алгоритм дій при підозрі на 𝗖𝗢𝗩𝗜𝗗-𝟭𝟵

17.09.2021, 12:39 НОВИНИ
Маріупольські лікарі нагадали алгоритм дій при підозрі на 𝗖𝗢𝗩𝗜𝗗-𝟭𝟵
На Донеччині, як і по всій країні стрімко зростає кількість нових хворих на коронавірус. Лише за минулу добу від ускладнень померли 6 жителів області, а всього по Україні - 99. Як діяти, якщо ви запідозрили, що підхопили коронавірус?

Перше, що потрібно зробити з підозрою на коронавірус - залишатись на самоізоляції. Лікування відбувається під наглядом лікаря, з яким ви уклали декларацію. Необхідно виконувати його призначення стосовно ліків, аналізів та інших обстежень. Навіть, якщо є нестримне бажання самостійно зробити певні обстеження чи купити антибіотики.

Лікуючи вірус вдома, пацієнтові важливо відстежувати симптоми хвороби, щоб вчасно повідомити про зміни свого лікаря. Для цього:

  • контролюйте температуру. Збивати температуру потрібно, якщо вона досягла 38.5 одним із жарознижуючих засобів (парацетамол, ібупрофен тощо). Якщо температура не падає після прийому жарознижуючих засобів, потрібно повідомити про це свого лікаря, але враховуючи час на годиннику. У разі різкого погіршення стану, вночі та у вихідні потрібно телефонувати за номером 103;
  • контролюйте сатурацію один раз на день, а у разі погіршення стану - зранку та ввечері. Показники між 95-100% означають нормальний рівень кисню в крові. Якщо сатурація нижче 94%, краще повідомити про це свого лікаря, щоб узгодити подальші дії;
  • бажано запам’ятати перший день появи симптомів захворювання, а потім занотовувати зміни у стані кожного дня. Фіксуйте показники температури і сатурації, появу нових симптомів (кашель, втрата смаку чи запаху, утруднене дихання та інші) і день, коли саме вони додались. Це потрібно для того, щоб контролювати захворювання у динаміці. Також ваш лікар зможе оперативно призначити потрібний аналіз чи обстеження, зважаючи на зміни в самопочутті та тривалість захворювання.

 

Чого не можна робити при перших симптомах COVID-19:

  1. приймати антибіотики, антикоагулянти, кортикостероїди, імуномодулятори за власним бажанням або для профілактики;
  2. КТ або рентген без клінічних показань до цього;
  3. ігнорувати засоби індивідуального захисту, виходячи з дому.

 

Якщо у вас немає декларації? З гострою респіраторною хворобою COVID-19 або підозрою на вірус може звернутися до найближчого центру надання первинної медичної допомоги. У разі необхідності пацієнт отримає консультацію лікаря, тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Але після консультації рекомендуємо укласти декларацію, адже декларація потрібна для подальшого отримання повного пакету послуг, - розповіли фахівці Центру первинної медико-санітрарної допомоги №2.

Останні
новини:
У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21
З Маріупольського району людей евакуйовують з-під обстрілів
28 лютого, 13:38

Інші новини:

У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21