Цього року на Донеччині зареєстрували понад 1140 випадків шахрайств. Все більшого поширення набувають афери з SIM-картами.
Основні методи, якими користуються шахраї:
- Аферист дзвонить жертві з різних номерів і, не дочекавшись відповіді, обриває дзвінок. Очікує, що на деякі номери жертва передзвонить. Таким чином, він формує для себе список вхідних та вихідних дзвінків.
- Паралельно шахрай поповнює рахунок на невелику суму.
- Після чого шахрай звертається до мобільного оператора жертви, щоб перевипустити нібито втрачену сім-карту. Зазвичай інформації про останні дзвінки та суми поповнення телефону достатньо для виконання цієї операції.
- Перевипустивши сім-карту, шахрай отримує доступ до мобільних програм, а також контроль над фінансовими операціями.
Як уникнути крадіжки SIM-картки?
- Прив'яжіть свій номер до паспорта або перейдіть на контрактне обслуговування.
- Мобільний оператор "Водафон" надає послугу персоніфікації абонента. У цьому випадку, як і при переході на контракт, всі дії, включаючи отримання дубліката SIM-картки, будуть здійснюватися виключно при особистому зверненні абонента та наданні паспорта.
- У мобільному додатку «Мій Київстар» можна встановити заборону перевипуску SIM-картки.
- У «Лайфселл» – через інформаційно-консультаційний центр за номером 5433 або в центрі обслуговування абонентів вашого міста можна встановити «секретне слово», без якого будь-які дії з SIM-карткою будуть заборонені.
Якщо шахраям вдалося зробити перевипуск вашої SIM-картки:
- Зверніться до контакт-центру банку або до найближчого відділення. Повідомте про шахрайство, блокуйте обліковий запис онлайн-банкінгу та свої банківські платіжні картки.
- Повідомте мобільного оператора про шахрайство з SIM-карткою.
- Зверніться до відділення поліції у вашому населеному пункті або зателефонуйте на 102.