logo
logo

Новий санітарний регламент. Що змінилося в українських школах?

30.01.2021, 12:10 НОВИНИ
Новий санітарний регламент. Що змінилося в українських школах?
Учні 1 і 2 класу - без домашнього завдання, нове меню в шкільних їдальнях, ніяких чергових по прибиранню класів і обов'язкові індивідуальні кабінки в туалетах. Новий санітарний регламент для загальноосвітніх шкіл в Україні вже діє.

Що змінилося?

  • Великий розділ нового регламенту стосується питань навантаження дітей. По ньому заняття в школах не повинні починатися раніше 8 години ранку, а друга зміна - не пізніше 14:00. Також наголошується, що учні 1-4 класів повинні вчитися тільки в першу зміну. Крім того, новий документ рекомендує відмовитися від домашніх завдань для учнів 1-2 класів. Також рекомендовано зменшити обсяг домашніх завдань для учнів 10-11 класів. В цілому на їх виконання вони повинні витрачати не більше 2 годин, а не 4-х, як це було раніше.

 

  • Окремо зазначено, що простором в класі може спокійно керувати учитель - ставити парти по колу, на тій відстані, яку вважає за необхідне, а також вибирати колірну гамму. Відтепер яскраві кольори, сміливі дизайни - допускаються. Головна вимога, яку необхідно дотримуватися - це безпечні для здоров'я дітей матеріали. Також передбачена можливість обладнання в початковій школі ігрових центрів і місць для відпочинку дітей з килимами для сидіння, кріслами або подушками з м'яким покриттям.

 

  • Змінюється і харчування в школах. Тепер продавати в буфетах заборонено кондитерські вироби з підвищеним вмістом цукрів, морозиво, вироби з кремом і харчові концентрати, газовані напої (солодкі, енергетики), кава і кавові напої, снеки із високим вмістом солі, синтетичних барвників, підсолоджувачів і підсилювачів смаку, поолуфабрікати - наприклад сосиски. Крім того, для дітей, які потребують дієтичного харчування після надання довідки будуть готувати окремо.

 

  • Приділили в новому регламенті увагу і такому кофліктному питанню як прибирання в школах. Дітей більше не будуть змушувати це робити. Раніше все це відносилося до категорії "Самообслуговування". У новому регламенті змінили значення поняття. Тепер "самообслуговування" означає лише прибирання за собою сміття і утримання свого робочого місця в чистоті. Дозволено лише залучати учнів 5-11 (12) класів тільки до поливу рослин і вологого прибирання поверхонь (без миття підлог і вікон і використання миючих і дезінфікуючих засобів). Однак робити це тепер діти повинні за участю вчителів та медичних працівників, а тривалість самообслуговування не повинна перевищувати одну годину на тиждень.

 

  • Також торкнулися зміни і правил облаштування туалетів, як для учнів, так і для співробітників шкіл. Тепер, Санрегламент не передбачає ніяких інших туалетів, крім внутрішніх. Кожна кабінка повинна бути обов'язково обладнана дверима, які закриваються зсередини, а перегородки між кабінками повинні бути непрозорими. У самій кімнаті повинні бути і холодна і гаряча вода, диспенсери з рідким милом і паперовими рушниками. Для вчителів потрібно облаштувати окрему туалетну кімнату.
Останні
новини:
У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21
З Маріупольського району людей евакуйовують з-під обстрілів
28 лютого, 13:38

Інші новини:

У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21