logo
logo

Під Нікольським видобуватимуть цирконій?

29.01.2021, 14:05 НОВИНИ
Під Нікольським видобуватимуть цирконій?
Інформація про аукціон на розробку родовища цирконію в Нікольському районі з'явилася на сайті Державної служби геології та надр України кілька днів тому.

Згідно з наданою інформацією аукціон хочуть провести вже 15 лютого.

Під Нікольським видобуватимуть цирконій? - фото 2464

 

Однак питання про розробку цієї ділянки дуже складне для регіону, розповів на своїй сторінці в Facebook голова Нікольської ОТГ Василь Мітько.

Ми оперативно підготували два звернення на ім'я керівника Державної служби геології та надр України і Главу Донецької військово-цивільної адміністрації з проханням пояснити ситуацію - від кого виходила ініціатива і хто підписував узгодження !!! Також завтра буде створена тимчасова депутатська комісія нашої Громади з вивчення питання про недопущення відкриття кар'єру з розробки цирконію в нашій Громаді! Ми не допустимо беззаконня і з'ясуємо хто за цим стоїть!!!, - написав Мітько.

Азовське родовище відноситься до нового типу редкоземельного зруденіння. Поклади цього металу під Нікольським були виявлені ще у 1980 році. За запасами родовище належить до великих, але до цього моменту не розроблялося. Хоча, як стверджують вчені, воно могло б повністю задовольнити потреби України в цьому виді сировини.

Цирконій - хімічний елемент і метал сріблястого кольору під №40 в таблиці Менделєєва. Його використовують в медицині, енергетиці, металургії. Чистий метал вчені отримали тільки в 20-х роках ХХ століття. Цирконій протистоїть корозії, окисленню і добре піддається обробці. Як компонент входить до складу фіаніту. Його сплави застосовуються в ядерній енергетиці.

Як йдеться в депутатському запиті, який подала і опублікувала в соцмережі Аліса Дербаль, депутат Маріупольської районної ради, основні поклади цирконію доходять безпосередньо до Нікольського, а ці землі віднесені до категорії сільськогосподарських. Ще в 2012 році люди масово виходили на протести і була прийнята резолюція про виключення цієї території з реєстру перспективних об'єктів мінерально-сировинної бази області.

Розробка Азовського ділянки може створити серйозні екологічні ризики, посилити соціальну нарпуженність, а також ставить під загрозу такі туристичні об'єкти як "Кам'яні могили" та заказник "Кручі", - йдеться у зверненні депутата.

Депутати наполягають на скасуванні аукціону і виключення ділянки зі списку перспективних в Інвестиційному атласі надрокористувача.

Під Нікольським видобуватимуть цирконій?_2Під Нікольським видобуватимуть цирконій?_3Під Нікольським видобуватимуть цирконій?_4

Також ситуація знаходиться під особистим контролем голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка. Чим все завершиться ми будемо стежити.

Під Нікольським видобуватимуть цирконій? - фото 2507

 

Останні
новини:
У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21
З Маріупольського району людей евакуйовують з-під обстрілів
28 лютого, 13:38

Інші новини:

У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21