logo
logo

Після звинувачень і докорів на адресу опонентів, мер Бойченко попросив про діалог

16.04.2021, 18:01 НОВИНИ
Після звинувачень і докорів на адресу опонентів, мер Бойченко попросив про діалог
Сьогодні відбулася зустріч лідерів всіх політичних фракцій в Маріуполі, обговорили подальші дії по "Метінвест Політехніці".

Друге пленарне засідання 5 сесії міської ради було одне з найяскравіших і найбільш спекотних, за останній час. Вадим Бойченко і його колеги по фракції не соромилися у виразах, прямо звинувачуючи активістів і противників будівництва в Міському саду "у всіх гріхах". За словами мера, саме дві фракції ОП-ЗЖ і Сила людей маніпулювали думкою маріупольців, і тільки вони повинні нести відповідальність за те, що Метінвест передумав. При цьому, і сам Бойченко, і його "опричники" так само маніпулювали поняттями і дружно "ховали розвиток освіти в Маріуполі". А заступник мера Кочурін виступив в "стилі самого Станіславського", тримаючи довгі паузи, зводячи очі до неба і закликаючи всіх (цитата): "послухати порожнечу".

Будь-які аргументи опонентів сприймалися в багнети, Вадим Бойченко перебивав виступаючих, відверто хамив і намагався іронізувати у кожному зручному випадку.

Однак, вже сьогодні настрій мера різко змінився. О 7:30 ранку в мережі вже з'явилося звернення градоначальника в якому він закликає до діалогу і спільної роботи тих, кого не ще вчора звинувачував.

Сьогодні мені б хотілося, щоб ми перейшли на мову діалогу, мова здорового глузду ... Давайте відкинемо розбіжності, відкинемо емоції ... Я закликаю лідерів всіх фракцій сісти за стіл переговорів і знайти шляхи вирішення тієї проблеми, яка виникла, - сказав у зверненні Бойченко.


Мабуть, настрій мера Маріуполя змінюється так само швидко, як і приймаються рішення в місті. Спочатку можна насипати звинувачень, а потім запросто сказати: "давайте включимо здравий глузд і поговоримо".

І таки поговорили. Уже пообіді, 16 квітня, лідери політичних фракцій сіли за стіл переговорів. Обговорювали тільки Політехніку. ОП-ЗЖ і Сила людей - основні противники забудови Міського саду - ще раз підкреслили, що ані депутати, ані активісти, ані громада НЕ проти ВНЗ. Основна заковика - локація. А тому, на зустрічі були запропоновані різні альтернативні ділянки, де б могла розміститися майбутня Політехніка.

В тому числі, пустир за площею Свободи, де достатнього місця для цілого кампусу, а близькість з МДУ перетворить цю ділянку в справжнє студмістечко. Розглядалися варіанти парку Лепорського з прив'язкою до стадіону "Азовсталь", спорткомплекс "Іллічівець" і частина Приморського парку. Були й інші варіанти.

За підсумком зустрічі Вадим Бойченко зібрав прес-брифінг, на якому заявив:

Пропонувалися різні локації. Але я відразу хотів би прибрати з цього обговорення Міський сад. Тобто, Міський сад не був як предмет обговорення можливої ​​локації розміщення або повернення "Метінвест Політехніки" на цю територію. Там він однозначно не буде. Чи буде життя і чи отримає друге народження міський сад? Однозначно - так. Де бути? Це дуже складне питання. Тому що за цим питанням стоїть ряд рішень, можливо, майбутніх, з точки зору швидкості прийняття рішення. Зараз, якщо ми назвемо якусь конкретну локацію, то ціна питання може дуже сильно змінитися.


Мер додав, що найближчим часом детально опрацюють можливі локації, де може з'явитися університет. Всі напрацьовані рішення будуть обговорюватися з жителями міста.

І ось що найцікавіше, ще вчора "ми ховали освіту", а вже сьогодні вирішуємо куди його можна перенести. І ключове тут "можна".

Останні
новини:
У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21
З Маріупольського району людей евакуйовують з-під обстрілів
28 лютого, 13:38

Інші новини:

У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21