logo
logo

Промінь світла на міжнародну нагороду Маріуполя. Хто і що виграв насправді?

12 лютого, 14:12 СКЛАДНЕ ПИТАННЯ
Промінь світла на міжнародну нагороду Маріуполя. Хто і що виграв насправді?
Новина про те, що "маріупольська площа Свободи отримала міжнародну премію" тиражується в місті не перший день. Ми сходили на сайт організації і подивилися, за що до Маріуполя приїхала статуетка.

Прокєт освітлення площі Свободи отримав нагороду на міжнародному конкурсі світлового дизайну Lighting Design Awards, який проходить в Лос-Анджелесі. Нагороду міському голові Вадиму Бойченко вручив автор проєкту Микола Каблука, йдеться на сайті маріупольського міської ради.

Площа Свободи - це не просто комфортний простір для відпочинку. Це місце, наповнене смислами і символами єдності і миру. Це «смарт-книга» яка розповідає історію Маріуполя, - говорить Вадим Бойченко.

На реконструкцію площі витратили майже 120 мільйонів гривень, і міжнародна премія, швидше за все повинна була підтвердити, що такі величезні гроші витрачені не даремно. І, можливо, саме тому всі так довго і радісно обговорюють таку "престижну" і таку "міжнародну" нагороду.

Ось тільки якщо піти на сайт Lighting Design Awards, то у категорії "учасники з України" Маріуполя немає! Три проєкти - Дніпро, Київ і Одеса.

Промінь світла на міжнародну нагороду Маріуполя. Хто і що виграв насправді? - фото 3342

 

 

Куди ж поділася наша, плекана мером, нагорода ?! Починаємо шукати .... Довго .. І знаходимо. У розділі "Почесні згадки", - там, поруч з ще п'ятьма десятками проєктів освітлення будинків, вулиць, лікарень і мостів - Маріуполь. Тобто по суті, це не нагорода, і не перемога в конкурсі, а скоріше - "почесна грамота за участь".

Промінь світла на міжнародну нагороду Маріуполя. Хто і що виграв насправді? - фото 3346
Промінь світла на міжнародну нагороду Маріуполя. Хто і що виграв насправді? - фото 3344

 

Ще одна цікава деталь, що всі три переможця від України - проєкти одного дизайнера - Миколи Каблуки. І навіть Маріупольська "статуетка згадки" справа рук того ж Каблуки. Ось що він сказав:

Маріупольська площа змогла перемогти конкурентів з 43-х країн. Всього було представлено близько 350 ініціатив. Важливо, що наша співпраця не зупиняється на досягнутому і буде продовжена.


Ключове, тут - "продовжена". Дуже вигідно виходить, ви нам - величезні прєкти, ми вам - скляшку з написом. Всі задоволені, грошики сплачені не дарма.

Промінь світла на міжнародну нагороду Маріуполя. Хто і що виграв насправді? - фото 3341
Промінь світла на міжнародну нагороду Маріуполя. Хто і що виграв насправді? - фото 3345
Промінь світла на міжнародну нагороду Маріуполя. Хто і що виграв насправді? - фото 3343
Промінь світла на міжнародну нагороду Маріуполя. Хто і що виграв насправді? - фото 3348

Схожа історія, до речі і в Дніпрі. Там, справедливлості заради, нагороду таки отримали, і мер Філатов відразу ж відзвітував перед критиками, які розпинали Бориса за дорогущу реконструкцію:

Та вулиця, де «Філатов зрубав всі дерева і вкрав всі гроші, а Боря-могильник поставив іржаві шибениці і труни». Тільки що в присутності центральних телеканалів країни презентували нагороду міжнародного професійного конкурсу в Лос-Анджелесі. Серед учасників з 45 країн наша вулиця посіла перше місце в світі!

Варто відзначити, що і в Маріуполі реконструкція площі у розпал пандемії також викликала хвилю обурення. Але на відміну від Дніпра, перемогу в конкурсі, до слова дуже сумнівному, нам навіть не дали. Втім, навіщо жителям міста знати правду, адже так радісно на душі від, хоч і не справжньої, але перемоги?

Останні
новини:
Частина вулиць Маріуполя залишилася без світла через планові роботи
Сьогодні, 09:13
Головні новини Маріуполя і регіону за тиждень
Вчора, 18:25
ВООЗ уперше за 16 років переглянула норми якості повітря
Вчора, 14:10
У Маріуполі самоскид з'їхав з дороги і перекинувся (ФОТО)
Вчора, 12:45
logo

Інші новини:

У Маріуполі опублікували нові тарифи на тепло і гарячу воду
04 вересня, 10:57
Сесії маріупольської міськради все більше нагадують гумористичний «Stand Up»
30 липня, 15:28
logo
logo
McDonald's повертається до Маріуполя? Рішення ухвалять наступного тижня
20 липня, 17:15
logo