В Азовському морі вчені зафіксували активне розмноження небезпечного хижака - рапана, червоного молюска. Справа в тому, що у Азовському морі немає природних ворогів для цього молюска, а це означає, що він стрімко буде розмножуватися.
Рапани загрожують біологічному різноманіттю. Вони знищують мідію. Свого часу саме через нашестя рапана за 20 років зникла вся чорноморська устриця і майже знищена мідія.
Цього сезону курорти Азовського моря потерпали він навали медуз. Проте за цей час збільшилася і кількість рапанів. Їх просто не видно на поверхні води. А шкоду морю вони несуть більшу.
Кладки рапана були помічені на Бердянській та Обіточній косах, у Приморську. У Донецькій області їх бачили рибалки під Маріуполем: біля Юр'ївки, у Зміїній балці. Кладку рапани здебільшого роблять на панцирі мідії. Хижак прикріплює капсулу, яка містить до 1000 яєць, до тіла іншої молюска, попередньо просвердливши в раковині жертви отвір.
Батьківщина рапану - Тихий і Індійський океан. Близько ста років тому його завезли в Чорне море, а тепер - і в Азовське.