


В осередку вогню опинилися 12 осіб, 4 - загинули, 8 - постраждали. Кожній родині загиблих з фонду обласного бюджету виділять по 50 тисяч гривень. Також 5 лютого в області оголошено Днем жалоби в пам'ять про загиблих.
Як повідомляє сайт міста Запоріжжя 061, у відділенні не була встановлена пожежна сигналізація. Займання виникло, коли встановлювали апарат штучної вентиляції легенів. Відзначається, що швидше за все спалахнула система накачування повітря. Точні причини встановить слідство.
Виникає резонне питання, чи не технічний кисень став причиною загоряння? Як відомо, саме такий кисень поставляє в міста присутності компанія Метінвест. І Запоріжжі, як і Маріуполь, входе в їх число.
Нагадаємо, як ми писали раніше, для того, щоб виготовляти медичний кисень потрібна державна ліцензія. А це означає, що необхідно спеціальне обладнання, щоб зробити O2 потрібної якості. В Україні тільки 16 виробників, які мають відповідну ліцензію на поставку медичного кисню.
Що ж стосується технічного, - то його виробництво не ліцензується. Швидше за все, тому, що його не можна використовувати для лікування людей. На сьогодні, в нашій країні більш 30 підприємств, в основному промислових, які виробляють технічний кисень.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов коментуючи заяви деяких експертів, що потрібно дозволити використання технічного кисню в лікуванні, зазначив, що це неможливо, оскільки технічний кисень небезпечний для життя людини. Він також нагадав про випадок 10-річної давності. Тоді, як і в випадку із Запоріжжям, в реанімаційному відділенні Луганської лікарні стався вибух, під час якого загинули люди.