logo
logo

У Маріуполі опублікували нові тарифи на тепло і гарячу воду

04.09.2021, 10:57 НОВИНИ
У Маріуполі опублікували нові тарифи на тепло і гарячу воду
Після доопрацювання та громадських слухань, цифри в проєкті рішення збільшилися.

 

Нова ціна на теплову енергію та гарячу воду опубліквана на сайті міської ради. Так, згідно з документом, тариф на тепло для релігійних, бюджетних організацій та інших споживачів складе 4081,63 грн за 1 гігакалорію. А вартість гарячої води становитиме 182,65 грн за кубічний метр.

Нагадаємо, що в минулий опалювальний період ціна Гкал становила 1683,25 грн, а куб гарячої води коштував 97,34 грн.

У Маріуполі опублікували нові тарифи на тепло і гарячу воду - фото 17183
У Маріуполі опублікували нові тарифи на тепло і гарячу воду - фото 17184
У Маріуполі опублікували нові тарифи на тепло і гарячу воду - фото 17182

 

Справедливості заради, варто відзначити, що в новому проєкті немає окремої графи "для населення". І тут поки не зрозуміло, прирівняли населення до "іншим споживачам" або для нього буде окремий проєкт з новою ціною.

Нагадаємо, що це не перша спроба підвищити тариф в Маріуполі. На початку серпня був представлений проєкт, в якому ціна на тепло становила 2125,54 грн за Гкал для населення і 3026,92 грн для бюджетних установ та інших споживачів. При цьому куб гарячої води обіцяли продавати по 124,21 грн.

У Маріуполі опублікували нові тарифи на тепло і гарячу воду - фото 17185

 

Підвищення ціни на тепло безпосередньо пов'язано зі збільшенням вартості газу. І міський голова Вадим Бойченко запевняв, що 700 мільйонів гривень, які інвестують в модернізацію "Маріупольтепломережі" допоможуть стримати зростання тарифів.

Втричі зросла ціна на газ, на 70% збільшилася вартість електроенергії. Ми не можемо на це вплинути. Але ми можемо зменшити складову енергоносіїв у тарифі через інвестиції в «Тепломережу». Наша мета - не допустити стрімкого зростання тарифу для населення. Для цього будемо використовувати всі можливі інструменти та інвестиційні проєкти, - зазначив раніше на Депутатському дні Вадим Бойченко.


10 серпня були проведені громадські слухання, на яких директор департаменту з управління енергетичними підприємствами Костянтин Пісмарьов говорив, що економічно обгрунтований тариф для населення має становити 3034 грн. Але завдяки розробці інвестиційної програми КП «Маріупольтепломережа» та переговорів мера Вадима Бойченко на центральному рівні передбачається для маріупольців встановити пільговий середньозважений тариф - 2133 грн за 1 Гкал.

У Маріуполі опублікували нові тарифи на тепло і гарячу воду - фото 17189

 

Чи буде ціна для населення відрізнятися від тієї, що заплатить малий і середній бізнес, школи, лікарні, дитячі сади і церкви - поки не ясно, - окремого рішення по тарифам для нього поки немає.

Але вже зрозуміло, що маріупольським підприємцям взимку доведеться нелегко. Малий, та й середній бізнес може просто не потягнути нові тарифи.

Останні
новини:
У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21
З Маріупольського району людей евакуйовують з-під обстрілів
28 лютого, 13:38

Інші новини:

У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21