Таку заяву зробили сьогодні в Міністерстві охорони здоров'я. На сайті міністерства затверджується, що всі вакцини AstraZeneca проти COVID-19, незалежно від країни виробництва, є взаємозамінними.
Експерти акцентують, що вакцини різних типів і створені різними компаніями не є взаємозамінними. Тобто людей, які отримали першу дозу векторної вакцини Covishield, не можна прищеплювати другий дозою вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакциною від Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac, яка вже приїхала в Україну.
На даний момент повний цикл вакцинації, а це два уколи, пройшли 2 українця. Одну дозу препарату Covishield отримали 291 822 особи. Всього в Україну надійшла партія з 500 тис. доз вакцини проти COVID-19 індійського виробництва. На даний момент поставки вакцини країна виробник зупинила через важку епідемічну ситуацію.
Нагадаємо, що МОЗ збільшило інтервал між введенням першої та другої доз вакцини Covishield до 12 тижнів. Відповідно, для тих, хто були щеплені в Україні першими, щеплення другий дозою вакцини проти COVID-19 потрібно робити не раніше ніж в середині травня. У МОЗ запевнили, що вакцина для другого щеплення всім, хто прищепився першою дозою, буде в достатній кількості і доступною. У квітні в рамках глобальної ініціативи COVAX очікуються поставки вакцини AstraZeneca-SKBio, яку також виробляють по ліцензії AstraZeneca в Південній Кореї. Також в Україну надійшла перша партія вакцини з Китаю. Вона зараз на карантині і відноситься до іншого типу вакцину.