Кримінальним кодексом передбачено низку статей, що передбачають відповідальність за підроблення документів, зокрема – результатів ПЛР-тестів, довідок про вакцинацію від COVID-19, міжнародних свідоцтв про вакцинацію та COVID-сертифікатів. Під кримінальну відповідальність підпадають як дії людини, яка виготовляє та продає підроблені документи, так і тієї особи, яка їх потім використовує, наголосив голова Нацполіції.
За виготовлення і збут підробленої медичної документації правопорушникам може загрожувати покарання від штрафу у 17 тисяч гривень до п'яти років позбавлення волі. А за використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачений штрафу на суму до 850 гривень, або обмеження волі на строк до двох років.
Правоохоронці також виявили 20 фактів, коли дані про вакцинацію вносилися медиками до відповідних електронних реєстрів, але при цьому вакцинація не здійснювалася. Винуватцям загрожує до шести років позбавлення волі з позбавленням права займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Крім того правоохоронці попередили, що перевірятимуть COVID-сертифікати по QR-коду. Необхідне програмне забезпечення уже розроблено. Це знадобиться на випадку локдауну.
Якщо в Україні введуть повний локдаун, то обмежень для вакцинованих осіб буде менше. Щоб скористатись цими перевагами необхідно мати пр собі внутрішній сертифікат вакцинації. Він має містити QR-код, щоб правоохоронці могли пепревірити дійсність такого документа.