logo
logo

В Україні внесли зміни до порядку оформлення паспорта

03.11.2021, 12:31 НОВИНИ
В Україні внесли зміни до порядку оформлення паспорта
2 листопада в Урядовому кур'єрі була оприлюднена постанова, якою внесено низку змін до порядку оформлення паспорту горомадянина України.

 

Що змінилося?

  1. Звертатися за оформленням паспорта громадянина України тепр можна до будь-якого відділення Державної міграційної служби, ЦНАПу або паспортного сервісу, незалежно від місця проживання та від наявності чи відсутності карантину, в тому числі ВПО. Довідка ВПО прибрана з переліку документів, необхідних для подачі при оформленні паспорта.
  2. Виготовлені паспорта зберігаються у відділенні протягом двох років (раніше був рік), за письмовою заявою строк зберігання можна продовжити до трьох років.
  3. При оформленні паспорта вперше можна відразу отримати і РНОКПП. У постанові визначено порядок обміну даними між Державною міграційною службою та Державною податковою службою. Якщо вам буде необхідно відвідати ДПС та внести зміни в інформацію, яка зберігається у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків, міграційна служба вам про це повідомить.
  4. Для процедури встановлення особи достатньо одного родича (це може бути колишня дружина або чоловік, або дитина старше 14 років, якщо в неї є паспорт) або двох сусідів за місцем реєстрації. Родинні відносини мають бути підтверджені документами.
  5. Визначено поняття «непридатність паспорта для подальшого використання» – це коли паспорт/фотокартка має пошкодження, що не дають змогу візуально ідентифікувати особу, прочитати прізвище, власне ім’я, по батькові, дату та місце народження, ким виданий паспорт, підпис посадової особи та дату видачі, пошкодження перфорованої серії та номера, що не дають змогу встановити реквізити паспорта, виправлення, зокрема внесення змін до персональних даних особи/найменувань органу/штампа/печатки, пошкодження, які блокують можливість зчитування, а також внесення змін до інформації безконтактного електронного носія.
  6. Внесено зміни до процедури оформлення паспорта громадянина України у випадках, коли особа постійно проживала за кордоном та повертається в Україну.
  7. Внесено зміни у процедуру оформлення паспортних документів для осіб, які перебувають на тривалому лікуванні у закладах закритого типу. Віднині зможуть отримати нові паспорти також особи, які перебувають у слідчих ізоляторах.
Останні
новини:
У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21
З Маріупольського району людей евакуйовують з-під обстрілів
28 лютого, 13:38

Інші новини:

У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21