logo
logo

Великдень: історія, традиції та символи свята

02 травня, 08:30 НОВИНИ
Великдень: історія, традиції та символи свята
Щороку навесні, християни всього світу відзначають світле свято Великодня. Цього року православні відзначають його 2 травня.

За своєю значимістю його вважають найважливішою подією в християнському світі. Ми зібрали найцікавіші факти про це свято, а також найдавніші традиції і символи Великодня.

Слово "Великдень" грецького походження, яке означає "позбавлення". Господь воскрес, і люди радіють цьому. Життя здобула перемогу над смертю. У цей день замість звичайного привітання віруючі говорять один одному: "Христос Воскрес!", А у відповідь чують: "Воістину воскрес!".

Великдень завжди відзначають навесні, але день святкування змінюється щороку. Існує спосіб, завдяки якому можна самостійно обчислити дату свята. Для цього знадобиться місячний календар. Потрібно подивитися, в який день буде перша повний місяць, наступна за днем ​​весняного рівнодення. Перша неділя, яке настає після повного місяця, і стане днем ​​Великодня. Такий спосіб обчислення пасхального неділі був встановлений Першим Вселенським Собором в 325 р.н.е.

Великодня передує Великий піст - найтриваліший в році. Протягом 40 днів, які символізують Бога, який провів в пустелі цей час в пості і молитві, люди намагаються пройти його шлях, очищаючись від гріхів і намагаючись стати краще.

Останній тиждень Великого посту для віруючих - найскладніший і хвилюючий період. Її називають Страсним. Кожен день цього тижня нагадує про те, як завершувалася земне життя Ісуса Христа. Передує їй Вербну неділю, яке нагадує про вхід Господа в місто Єрусалим.

Зі святом Пасхи пов'язано багато традицій, ритуалів і звичаїв. Це і запалення Благодатного вогню, який символізує світло в гробі Господа, який означав його воскресіння. І традиція допомагати убогим і жебракам, ділячись одягом та їжею в цей день, щоб і вони могли приєднатися до святкування Великодня. Цей день прийнято зустрічати в чистій або новий одяг, тому що вона символізує початок нового життя. А саму нове життя представляють крашанки, які фарбують в Страсну Суботу.

Випікання паски і його поява на столі - одна з головних великодніх традицій. Історія великодніх пасок триває вже тисячоліття. Паски виникли задовго до християнства і, як багато явищ язичницького світу, плавно перейшли і в релігійне суспільство.

Зараз паска - головне блюдо на великодньому столі. Зібравши в себе безліч символів сучасного і обрядового світу, паску демонструє нам все той же кругообіг життя і Воскресіння, про який ми згадуємо під час Великодня.

 

Останні
новини:
В Україні з'явилась нова монета з конем
Сьогодні, 17:45
logo
В Україні перенесли День молоді на іншу дату
Сьогодні, 15:30
Маріупольські фізики завоювали «золото» і «бронзу» на Міжнародній олімпіаді
Сьогодні, 14:05
У Донецькій області 73 нових випадки COVID-19 за добу
Сьогодні, 12:35

Інші новини:

В Україні з'явилась нова монета з конем
Сьогодні, 17:45
logo
В Україні перенесли День молоді на іншу дату
Сьогодні, 15:30
Маріупольські фізики завоювали «золото» і «бронзу» на Міжнародній олімпіаді
Сьогодні, 14:05