logo
logo

Вище ліктя закатаний манжет. Мер пиляє бюджет?

02.01.2021, 10:01 НОВИНИ
Вище ліктя закатаний манжет. Мер пиляє бюджет?
У 2021 році Маріуполь будуватиме і веселитимиться. З яким бюджетом місто увійшло у новій рік.

Бюджет Маріуполя на 2021 рік затвердили на останній сесії 2020 року. Проголосували за нього депутати однойменної мерської партії, «Слуги народу», партія Шарія та «Сила людей». Не голосувала тільки ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ. Її депутати навіть заблокували трибуну в знак протесту проти деяких статей витрат.

Апетити місцевої влади продовжують зростати. У бюджеті з'явилося більше коштів на капітальні ремонти загальноосвітніх і спортивних шкіл, скверів, стадіонів та інші види будівництва.

Такий розподіл коштів міська влада аргументує тим, що бюджет-2021 - це бюджет розвитку, і збільшені витрати на розвиток інфраструктури, повинні стимулювати економічний розвиток Маріуполя в цілому. Але не секрет, що всі види будівництва та модернізації містять високу корупційну складову. І це ставить під сумнів ефективність усіх цих витрат.

Багато підприємців розповідають, що у Маріуполі продовжують працювати схеми співпраці з сумнівними фірмами-переможцями тендерів, плюс "відпрацьовані" корупційні схеми проведення торгів. Ось, наприклад, як можна дати роботу «своїм», до того ж абсолютно «прозорро»:

• на тендері повинен перемогти «свій» підрядник;

• виписуємо вимоги тендера під конкретного переможця (при цьому створюємо нездійсненні умови для конкурентів);

• якщо конкурент пропонує ціну нижче (тобто більш вигідну для перемоги) - усіма можливими способами відхиляємо цю пропозицію (аж до того, що шукаємо помилки в тендерній документації, вимагаємо надати додаткові довідки, уточнення та інше);

• заводимо на тендер підставних учасників (щоб показати демократичність і відтіснити конкурентів). До речі, «підставні» - не означає не існують. Всі вони - реальні фірми. Але є клан «своїх»: на цьому тендері ти виграєш, на іншому - йдеш підставним, щоб виграв інший член клану;

• якщо настирливий підрядник зумів все-таки виконати всі умови тендерного квесту, і ви бачите - «своєму» не виграти, то ... оголошуєте торги такими, що не відбулися. І берете незгодного змором - проводите тендери доти, поки він не вийде з боротьби або поки не змириться з перемогою потрібного учасника.

Здавалося б, торги електронні - кого система обрала, той і повинен стати переможцем. Але не так все просто. Чиновницький фактор у нас ще ніхто не відміняв. Підсумкове рішення про переможця приймає тендерне управління, яке підпорядковується міському голові.

Але це анітрохи не бентежить головних маріупольських чиновників.

Тому в новому році на потреби сфери ЖКГ та комунальних підприємств вони направлять з місцевого бюджету 539 мільйонів гривень. При цьому, основна частина витрат піде на підтримку ОСББ, а ті маріупольці, які користуються послугами керуючих компаній майже нічого не побачать. Про жителів приватного сектора, судячи з усього, взагалі забули. Великі суми знову закладені в тих сферах, де є будівництво і капремонти. Наприклад, на розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури - 447 мільйонів; на екологію, парки і сквери - 334 мільйони; на освіту (капремонти) - 633 мільйона, спорт, культура і туризм потягнуть на 463 мільйони.

В 2021 році маріупольські чиновники планують капітально відремонтувати дві дитячі спортивні школи та плавбасейні «Нептун». Об'єкти стануть у «копієчку» - 223,5 мільйона гривень.

При цьому витрати на медицину куди більш скромніші - всього 119 мільйонів! У період пандемії і колосального навантаження на медичну сферу, гострого браку медперсоналу, медикаментів і засобів захисту - влада міста не збільшує статті витрат! У той час, коли всі країни готуються до вакцинації, виділяють на це додаткові фінанси, влада Маріуполя віддає бюджетний пріоритет, в тому числі, фінансуванню та організації свят!

Задумайтесь тільки, 27 мільйонів на 3 свята - День міста, Незалежності та на Новий рік! І при цьому всього 49 мільйонів гривень на рік на боротьбу з COVID - 19! «Банкет під час чуми», інакше не назвеш.

Крім того, до бюджету Маріуполя на 2021 рік, складений місцевими чиновниками, знову закладено посилення кредитної залежності міста від міжнародних банків. Майже половина нашого бюджету, 2 мільярди 100 мільйонів - гроші, взяті в кредит.

А чи хочемо ми жити в кредит? А у маріупольців ніхто не питав! Гроші городян влада швидше закладе в статті витрат на власний піар і «розпилювання» грошей на нескінченні капремонти і будівництво. Таким чином, вочевидь, вони набивають собі кишені і будують непорушний імідж «сердешних політиків», що піклуються про розвиток Маріуполя для всіх і думають про кожного з нас ... ну або про кожного з них ...

Останні
новини:
У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21
З Маріупольського району людей евакуйовують з-під обстрілів
28 лютого, 13:38

Інші новини:

У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21