logo
logo

Волейбол в Маріуполі не будуть розвивати. Міська влада відповіла на петицію

11 лютого, 10:35 НОВИНИ
Волейбол в Маріуполі не будуть розвивати. Міська влада відповіла на петицію
Нагадаємо, жителів міста обурила новина про те, що волейбольну арену, а в народі "Купол", хочуть переобладнати в сучасний музей науки.

Спорткомплекс знаходиться на балансі МГУ. Як пояснюють в університеті, утримувати його занадто дорого. Тому було прийнято рішення створити в будинку музей науки.

Така новина обурила спортивну громадськість Маріуполя. В кінці січня житель міста Андрій Костюк навіть створив петицію, щоб уберегти знакову будівля.

В 2000 році у місті Маріуполь відбулась визначна подія, адже в центрі нашого металургійного міста з’явився незвичайний спортивний об’єкт, а саме Волейбольний комплекс (купол), який був збудований за ініціативою керівництва коксохімічного заводу «Маркохім» за адресою проспект Металургів, 52а, для волейбольної команди даного підприємства, яка на той час вигравши Чемпіонат України з волейболу серед чоловічих команд вищої ліги, стала повноправним учасником Суперліги, тобто увійшла до когорти найсильніших команд України.
Новий спортивний волейбольний комплекс у Маріуполі став і є до сьогодення одним з найкращих та унікальних волейбольних залів нашої Держави, - пише автор петиції.

Автор петиції перераховує, яких висот зуміли досягти волейболісти Маріуполя:

- У 2005 році - переможець Кубка України з волейболу;
- У сезонах 2003/2004, 2005/2006 та 2006/2007 - бронзовий призер Чемпіонату України з волейболу серед команд Суперліги;
- У сезоні 2004/2005 - срібний призер Чемпіонату України з волейболу серед команд Суперліги;
- У сезоні 2003 / 2004-2004 / 2005 - учасник Європейського кубка ЄКВ

Андрій Костюк, як і інші жителі міста, хто підписав петицію, наполягають, цей спорт Маріуполю потрібен.

Звертаємось до Вас від імені всієї волейбольної спільноти Маріуполя та інших міст України, адже ми не маємо морального права втратити Спортивний волейбольний комплекс, який приніс нашому місту волейбольну славу в Україні та Європі, крім того, даний сучасний спортивний об’єкт в подальшому може стати початком нової волейбольної сторінки Маріуполя, - звернувся до влади Маріуполя автор петиції.

Петицію підписали 267 осіб. Однак до аргументів жителів Маріуполя влада не прислухалася. У відповіді сказано, що в цілому по країні розвиток професійного волейболу знаходиться в занепаді. Вливати гроші в розвиток цього спорту на професійному рівні влада не вважає за потрібне.

Створення професійних клубів несе за собою постійне вливання коштів, яке не представляється можливим тільки за рахунок коштів місцевого бюджету.
Якщо волейбольна спільнота, або федерація волейболу м. Маріуполя має у своєму оточені небайдужі бізнес-структури, які змогли би спільно з Маріупольською міською радою розвивати волейбол на професійному рівні – міська рада може розглянути дану ініціативу, - йдеться у відповіді.

На думку влади, краще розвивати цей спорт як аматорський. А для цього в школах ремонтіруютя спортивні зали, також є спортивні майданчики у дворах. Там і порадили займатися юним волейболістам. У відповіді акцентували, що будівля "купола" належить університету, а тому городян відправили шукати відповіді там. Унікальна арена виявилася місту не потрібна.

До речі, навіть якщо відкрити в будівлі спорткомплексу музей, все одно доведеться витрачати гроші на його утримання: те ж опалення, світло. Плюс до всього чималі гроші підуть на переобладнання спортзалу в виставковий зал. Але про це керівництво університету вважає за краще не згадувати. Новий ректор МДУ, Микола Трофименко також є депутатом міської ради від Блоку Вадима Бойченко. Але схоже, що ремонт "купола" не вписується в нову стратегію розвитку Маріуполя.

Нагадаємо, в Маріуполі збираються витратити 3 мільйони гривень на реконструкцію нового "Мультицентр", який був урочисто відкритий 30 вересня 2019 року. Загальна вартість проекту склала понад 100 млн гривень. Місто тоді виділило 50 мільйонів гривень. Менш ніж через два роки в будівлі потрібно зробити додаткову систему вентиляції і кондиціонування.

Останні
новини:
Головні новини Маріуполя і регіону за тиждень з 13 по 19 вересня
Вчора, 20:16
В Україні запустили карту екологічних проблем Донбасу
Вчора, 13:19
28-річний маріуполець попався на розповсюджуванні психотропів
Вчора, 11:45
У Донецькій області загинули двоє дітей
Вчора, 11:35

Інші новини:

Головні новини Маріуполя і регіону за тиждень з 13 по 19 вересня
Вчора, 20:16
В Україні запустили карту екологічних проблем Донбасу
Вчора, 13:19
28-річний маріуполець попався на розповсюджуванні психотропів
Вчора, 11:45