logo
logo

Як діяти жителям ОРДЛО в разі отримання штрафу за незаконний перетин кордону

23.05.2021, 11:30 НОВИНИ
Як діяти жителям ОРДЛО в разі отримання штрафу за незаконний перетин кордону
Правозахисники пояснюють, як діяти, якщо на вас склали постанову про порушення порядку в'їзду і виїзду з тимчасово окупованих територій.

 

Що потрібно робити:

1. Поясніть співробітнику прикордонної служби всі обставини, за якими ви змушені в'їхати на підконтрольну уряду територію в об'їзд КПВВ.

Посилайтеся на статтю 18 Адміністративного кодексу України «Крайня необхідність», наприклад, медичне обстеження, навчання, похорони і так далі. Іноді цього достатньо, прикордонники просто дають усне попередження.

2. Якщо прикордонник все одно має намір залучити до адміністративної відповідальності, оскаржуйте стягнення і вимагайте складання протоколу про адміністративне правопорушення (ст. 258 КУпАП).

У протоколі обов'язково вкажіть чому ви не згодні з притягненням до відповідальності і вкажіть всі обставини, за якими ви були змушені в'їхати на підконтрольну уряду територію в об'їзд КПВВ.

Такими обставинами можуть бути:

- похилий вік особи, наявність інвалідності, важкий стан здоров'я людини;

- наявність на утриманні у особи двох і більше неповнолітніх або осіб з інвалідністю;

- здійснення догляду за близьким родичем у важкому стані (мати, батько, дід, бабуся, дитина, брат, сестра, усиновлений або усиновитель);

- проходження з метою відвідування похорону близьких родичів; отримання медичної допомоги; навчання для студентів / школярів або для здачі сесії або ЗНО; для вирішення питань, пов'язаних з оформленням документів (паспорт, спадок, водійські посвідчення, пенсійні та соціальні виплати і т.д.);

- для вакцинації від COVID-19;

- відмова з боку окупаційних адміністрацій ОРДЛО надати дозвіл на перетин КПВВ;

- інші підстави гуманітарного характеру.

3. Уважно ознайомтеся з протоколом на предмет відповідності його фактичним обставинам справи. Цей протокол повинен бути залучений до ще одного документу - постанови про притягнення до відповідальності. У постанові повинно бути згадано про складання протоколу, оскільки він є його доповненням. Отримайте копію постанови (ст. 258 КУпАП). По можливості зробіть копії всіх документів.

У разі отримання штрафу, ви не зобов'язані його сплачувати на місці. Відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше, ніж через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу. Звернення до суду зупиняє цей термін і необхідність сплати штрафу відновлюється тільки в разі залишення позову без задоволення.

Однак, якщо ви все ж вирішили оплатити штраф на місці, прикордонники зобов'язані зробити це виключно за допомогою безготівкового платіжного терміналу (ст. 222-1 КУпАП) та видати вам квитанцію (ст. 309 КУпАП).

4. Якнайшвидше звернетеся до юриста з метою складання позову - оскарження притягнення до відповідальності, оскільки скаргу на постанову можна подати протягом 10 днів з дня винесення постанови (ст.289 КпАП). У той же час суд може визнати причини пропуску строку поважними (наприклад, якщо вони стосуються обмежень, пов'язаних з введенням карантину) і відновити його.

Звернення до суду обійдеться вам в 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб. В 2021 судовий збір становить 454 грн (ч. 5 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").

5. Оскаржити постанову в суді можна протягом 10 днів. Інакше, якщо за цей термін ви не сплатите штраф, то він подвоїться. Потім, якщо ви отримуєте офіційний дохід, з ваших рахунків можуть автоматично списати 4000 грн (сума подвійного штрафу і 600 грн. Це витрати виконавчої служби).

Правозахисні організації, які допоможуть оскаржити постанову в судовому порядку.

«Східна правозахисна група»

- Телефон: (099) 766 04 44

- Електронна пошта: east.hr.group@gmail.com (якщо відправили повідомлення на пошту, зателефонуйте, щоб дізнатися, чи отримали фахівці ваше звернення)

Схід SOS

- Телефони: (068) 664 21 04, (095) 374 82 70, (066) 617 14 58.- Електронна пошта: info@vostok-sos.org

Останні
новини:
У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21
З Маріупольського району людей евакуйовують з-під обстрілів
28 лютого, 13:38

Інші новини:

У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21