Заборона встановлюється з метою збереження водних біоресурсів і створення сприятливих умов для нересту риб.
Відповідно до наказу Управління Державного агентства рибного господарства заборона діє на території та акваторії водних об’єктів, розташованих в районі діяльності Управління Державного агентства рибного господарства у Донецькій області. Це всі внутрішні водні об’єкти у межах адміністративної території Донецької області до двокілометрової прибережної смуги Азовського моря, за виключенням пониззя річки Кальміус до греблі Павлопольського водосховища, в такі терміни:
- у річках - з 1 квітня до 21 травня 2021 року (50 діб);
- у водосховищах і озерах – з 1 квітня до 10 червня 2021 року (70 діб);
- у новостворених водних об’єктах, а також у придаткових системах річок та інших водних об’єктах - з 1 квітня до 30 червня 2021 року (90 діб).
Місця масового нересту риби у водоймах Донецької області
Інтерактивна мапа місць масового нересту риби.
Також у цей період забороняється:
- організація змагань із спортивного рибальства та підводного полювання;
- проведення у водних об’єктах та в прибережних захисних смугах робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (днопоглиблюваних, вибухових, бурових, сейсмологічних, геологорозвідувальних), добування будівельних матеріалів, гравію та піщано – ракушкової суміші;
- забір води без ефективних рибозахисних пристроїв;
- заготівля очерету, рогозу та інших водних рослин у місцях масового нересту риби;
- пересування всіх плавучих засобів на ділянках, оголошених нерестовищами в період нересту, за винятком суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів.
В нерестовий період дозволено любительське рибальство на спеціально визначених ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.
Порушення цих правил карається штрафами.
За порушення правил рибальства - від 34 до 680 грн.
За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність. Штраф від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Також рибоохоронний патруль нагадує, що до 30 червня триває заборона на влов річкових раків.