logo
logo

З 1 вересня українці можуть добровільно задекларувати своє майно

01.09.2021, 16:30 НОВИНИ
З 1 вересня українці можуть добровільно задекларувати своє майно
Сьогодні в Україні стартувало добровільне декларування. Що треба знати?

 

З 1 вересня громадяни України мають право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори. Відмінність такої податкової амністії в тому, що не потрібно вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів. Це перш за все спосіб цивілізовано вивести на світло гроші та активи.

Так, декларуванню підлягатимуть валютні цінності (крім коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме і нерухоме майно, в тому числі об'єкти незавершеного будівництва, частки (паї) у майні юридичних осіб, розміщені як в Україні, так і закордоном.

Натомість, не можуть бути об'єктами декларування готівкові кошти, а так само активи, набуті декларантом внаслідок вчинення кримінальних правопорушень, а також активи декларанта, які знаходяться на рахунках фінансових установ та/або розташовані на території країни, визнаною державою - агресором чи мають джерело походження з такої країни.

Не потрібно декларувати (активи, які вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори):

  • квартири загальною площею, яка не перевищує 120 кв.м., або майнові права на таку квартиру;
  • житлові будинки загальною площею, яка не перевищує 240 кв.м., або недобудовані будинки такої ж площі (за умови наявності права власності на земельну ділянку);
  • нежитлові будівлі некомерційного призначення або недобудовані житлові будівлі некомерційного призначення площею до 60 кв.м.;
  • земельні ділянки, розмір яких не перевищує норми безоплатної передачі, визначених Земельним кодексом України;
  • один транспортний засіб особистого некомерційного використання, за винятком транспортного засобу, призначеного для перевезення 10 і більше осіб, легкового автомобіля з об'ємом двигуна не менше 3 тис. куб. см або середньоринковою вартістю понад 375 розмірів мінімальної зарплати, мотоцикла з об'ємом двигуна більше 800 куб. см, літака, гелікоптера, яхти і катера, право власності на який було зареєстровано на момент декларування;
  • інші активи, сумарна вартість яких не перевищує 400 тис. грн.

 

Кампанія із добровільного одноразового декларування активів фізичних триватиме рік. Декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина.

Декларація подається до Державної податкової служби України безпосередньо платниками через Електронний кабінет, інформує Державна податкова служба України.

Останні
новини:
У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21
З Маріупольського району людей евакуйовують з-під обстрілів
28 лютого, 13:38

Інші новини:

У Маріуполі змінили графік роботи громадського транспорту
28 лютого, 19:46
Два райони міста залишаються частково без світла та тепла
28 лютого, 14:52
У лютому маріупольцям не будут нараховувати оплату за комунальні послуги
28 лютого, 14:21